Що потрібно знати про екошкірі
Можливо Ви вже стикалися з таким терміном і Вам пропонували купити сумку або інший акссесуар з матеріалу під назвою екокожа? Продавці виробів з екошкіри як правило розхвалюють цей матеріал, і якщо виріб дійсно якісної екошкіра, то хвалебні відгуки цілком обґрунтовані. Важливий момент, який необхідно позначити відразу екошкіра – це шкірозамінник. Порівнювати вироби з екошкіри і ПВХ (полівінілхлориду) не допустимо, так як різниця між ними суттєва.
Так, наприклад, навіть візуально, виріб з екошкіри легко можна прийняти за натуральну шкіру і деколи навіть обізнана людина може засумніватися щоб розрізнити їх. За своїм складом екокожа складається з бавовни, синтетичних полімерів і штучних матеріалів на основі целюлози. Виготовляється екокожа шляхом нанесення на бавовняну підоснову поліуретанової плівки, сучасні технології дозволяють наносити її гранично рівномірно без деформації тканинної підоснови, що надає виробу додаткову м'якість і еластичність. Сам по собі поліуретан володіє наступними властивостями: підвищена зносостійкість, гранична морозостійкість до ― 35°С, здатність до самовідновлення, при деформаціях без глибоких ушкоджень матеріалу. При виготовленні матеріалу, в структурі наноситься поліуретанової плівки не використовуються ніяких сторонніх добавок і пластифікаторів, саме тому при експлуатації матеріал не виділяє небезпечних речовин, що і дозволило його так назвати "екокожа".
На сьогодні оббивка з екошкіри активно використовується у виробництві м'яких меблів.
Переваги екошкіри:
- висока стійкість до стирання, розтягування і заломів;
- повітропроникність екошкіра значно вище, ніж у натуральної шкіри. Завдяки безлічі мікропор, матеріал володіє підвищеною пропускною здатністю повітря, але при цьому затримує вологу.
- тактильні властивості, приємна на дотик (м'яка і еластична), гиппоаллергенна (без сторонніх запахів, завдяки нешкідливого складу сировини);
- значна морозостійкість (хоча мінімально допустимий поріг поступається натуральній шкірі);
- відмінна імітація фактури натуральної шкіри;
Сумки, портмоне, взуття та безліч інших виробів ― екокожа завойовує популярність і стає все більш затребуваною, як матеріал для виробництва різного роду споживчих товарів.
У результаті, за деякими показниками екокожа перевершує натуральну шкіру, а вартість виробу при цьому дешевше. Якщо Ви все ж стали володарем вироби з екошкіри – пам'ятайте, ставитися до нього потрібно так само дбайливо, як і до натуральної шкірі. Побутові забруднення потрібно відразу видаляти м'якою злегка вологою тканиною. Застарілі плями виводять очисниками для натуральної шкіри. Періодично рекомендована обробка захисними просоченнями.